PF 2018

Děkujeme Vám za projevenou důvěru 
v uplynulém roce a do nového roku 2018
Vám přejeme hodně zdraví, štěstí,
osobních i pracovních úspěchů.
Zároveň se těšíme na další spolupráci.

AKCE - Zima 2017/18

Akční slevy na zimní produkty

Nejlepší novinka 2016

S radostí vás informujeme, že výrobky značky SHERON se staly Nejlepší novinkou v kategorii Autokosmetika ve Volbě spotřebitelů roku 2016!

Prodej výrobků CLP

ROTFORCARS chce tímto informovat všechny své zákazníky o zákonné povinnosti plynoucí z chemické legislativy CLP (nařízení ES 1272/2008) - výrobky a zbožní položky ve starém značení neodpovídající CLP se od 1.6.2017 nesmí uvádět na trh!

Akční sleva 15%

Se spuštěním nových webových stránek - Akční sleva 15% na veškeré naše produkty

Brzdové kapaliny

Slouží k přenášení tlaku mezi „brzdovým pedálem“ a brzdovými destičkami. Při brzdění dochází vlivem tření k prudkému nárůstu teplot. Pokud by ohřátá kapalina dosáhla varu, uvolní se z ní plyn. V takovém případě hrozí nebezpečí selhání brzd, neboť plyn je na rozdíl od kapaliny stlačitelný (nedokáže přenést tlak = nebrzdí). Základní vlastností brzdových kapalin je vysoký bod varu. Oproti tomu přítomností vody trpí a již i malé množství (několik procent) snižuje jejich funkčnost, či základní provozuschopnost brzd. S vzrůstajícím obsahem vody v brzdové kapalině totiž klesá její bod varu. Při extrémním zahřátí dlouhodobým bržděním pak může kapalina začít vřít a vznikající bublinky plynu jsou oproti kapalině stlačitelné a působením řidiče na pedál pak může dojít k selhání funkce brzd. Obdobně voda v brzdové kapalině zvyšuje její viskozitu, což může u moderních elektronických nástaveb systémů brzd jako ABS, ASC, ESP, ESC a jiné, vést k zanášení tenkých kanálků těchto zařízení, zvláště za nižších teplot a vést k jejich poruše či omezení provozu.


Použití


Značka